سوالات متداول

1.آموزش های لازم در خصوص داروی کلوزاپین: دوز دارو فقط توسط پزشک معالج شما تنظیم می شود.از افزایش و یا کاهش دوز دارو به صورت خودسرانه جلوگیریشود.چون مصرف کلوزاپین باعث خواب آلودگی می شود از فعالیت هایی که نیاز به هوشیاری دارند ممانعت شود.چک هفتگی آزمایش خون شمارش گلبول های خونضرورت دارد و نتیجه به روئت پزشک معالج برسد.

2.آموزش داروی لیتیوم:لیتیوم داروی اصلی در بیماران دو قطبی می باشد.بیمارانی که لیتیوم مصرف می نمایند میبایست هفتگی آزمایش سطح لیتیوم را انجام دهند واگر سطح آن از مقدار طبیعی بالاتر باشد دارو قطع و به پزشک معالج مراجعه نمایند.در خصوص رژیم غذایی جهت بیمارانی که لیتیوم مصرف مینمایند مصرف کمی نمکو مصرف فراوان مایعات روزانه توصیه میشود.اگر بیمار شما با مصرف لیتیوم دچار علائمی مثل لرزش دست ها،تهوع و استفراغ و سرگیجه شد سریعا به پزشک خودمراجعه نمایید.

3.مرخصی موقت چه زمانی شامل بیماران می شود؟بیماران پس از 14 روز از بستری شدن میتوانند با تشخیص پزشک به مرخصی موقت بروند.قبل از 14 روز از شمولبیمه خارج می باشد و هزینه آزاد محاسبه می گردد.بیماران پس از 3 روز به بیمارستان برگشته و مجدد تحت درمان قرار میگیرند.

4.بیماران چه زمانی ترخیص می شوند؟پزشک معالج بیماران را روزانه ویزیت می نمایند.دستیاران وزانه شرح کامل حال بیماران را به استاد بخش گزارش می دهندو استاد بخش با توجه به گزارش های دستیاران و پرستاران بخش نسبت به ترخیص بیماران تصمیم می گیرند.

5.رژیم غذایی بیماران اعصاب و روان:اصولا بیماران اعصاب و روان بدون بیماری زمینه ای نیاز به رعایت رژیم غذایی خاصی نمیباشند و پرهیزی در این زمینه ندارند.

6.گواهی بستری:بیمارانی که در بخش بستری می باشند در صورت نیاز به گواهی بستری می بایست به بخش مراجعه و معرفی دریافت نموده و به واحد مدارک پزشکیمراجعه و گواهی مربوطه را دریافت نمایند.

7.ساعات ملاقات:ساعت ملاقات هر روز 16-14:30 می باشد.لطفا جهت بهبود حال بیمار خودتان غیر از ساعات ذکر شده مراجعه ننمایید چون از ورود شما جلوگیری می شود. 
 
تاریخ به روز رسانی:
1397/09/12
تعداد بازدید:
44
مرکز آموزشی و درمانی ابن سینا شیراز
آدرس: شیراز، خیابان حافظ، جنب بوستان سیزده آبان، مرکز آموزشی درمانی ابن سینا شیراز
کدپستی: 71348-14336 تلفکس: 32280236-071  تلفن: 32289600-071 sinahosp@sums.ac.ir
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مرکز آموزشی و درمانی ابن سینا شیراز می باشد.
Powered by DorsaPortal